į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  EN 
NAUJAGIMIUI PALANKI LIGONINĖ

 

 

   Krikščioniškiesiems gimdymo namams 2004 m. pirmiesiems Kauno apskrityje buvo suteiktas Naujagimiams palankios ligoninės (angl. baby friendly hospital) vardas.

   Naujagimiams palankios ligoninės iniciatyvą 1991 metais paskelbė Tarptautinė Pasaulio sveikatos organizacija drauge su Jungtinių Tautų vaikų fondu. Šios iniciatyvos tikslas – užtikrinti motinos teisę žindyti savo kūdikį ir kūdikio teisę būti žindomam – taip gauti geriausią maistą ir ryšį su motina.

   Naujagimiui palankios ligoninės vardą turinčioje Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose siekiama, kad motina ir naujagimis kartu būtų visą parą. Įprasta praktika tapo, kai tik gimę naujagimiai pirmoms 2-3 valandoms dedami mamoms ant krūtinės. Naujagimiai nuo mamų neatskiriami net, jei reikia taikyti medicinines procedūras – jos atliekamos jų palatose ar šeimos kambariuose.

    Mūsų medikai skatina gimdyves žindyti savo vaikus, paaiškina, kokią neabejotiną naudą mamos pienas teikia jų naujagimiams, Motinystės centre dalinasi praktinėmis žiniomis, kaip teisingai žindyti kūdikį.

      Pereitų metų pabaigoje dauguma Lietuvos gimdymo skyrių buvo įvertinti pagal tarptautinius kriterijus. Krikščioniškieji gimdymo namai apgynė šį vardą ir yra tarp 8 gimdymo skyrių, kuriuose įdiegta ir veikia mamų natūralaus žindymo mokymo ir konsultavimo sistema.
Plačiau